Poczet sztandarowy Gminy Korytnica

100_1202.JPG

-------------------------------------------------------------------------------------------

III Mazowieckie Zawody OSP w Ratownictwie Wodnym i Przeciwpowodziowym

IMG_8878.jpg

30 czerwca 2012 r. nad Zalewem w Węgrowie odbyły się III Mazowieckie Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w Ratownictwie Wodnym i Przeciwpowodziowym, w których wzięło udział 13 zespołów z terenu całego województwa.

IMG_9030.jpg

Celem zawodów była przede wszystkim  prezentacja potencjału ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego Ochotniczych Straży Pożarnych na Mazowszu, sprawdzenie poprzez współzawodnictwo umiejętności ratowników, integracja środowiska strażackiego z innymi służbami ratownictwa wodnego, a także przekazywanie społeczeństwu zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

IMG_8943.jpg

Organizatorem zawodów  był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Węgrowie, Starostwa Powiatowego, gminy Liw i miasta Węgrów. Zarząd OW ZOSP RP- podczas zawodów- reprezentował V-ce Prezes druh Stefan Todorski, który dokonał uroczystego otwarcia i zamknięcia zawodów. Na miejsce przybyli przedstawiciele głównych organizatorów imprezy, tzn. Starosta Węgrowski- Krzysztof  Fedorczyk, Burmistrz Węgrowa- Jarosław Grenda, Sekretarz Gminy Liw- Katarzyna Żelazowska, a także inni znakomici goście, m. in.  Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen.bryg. Wiesław Leśniakiewicz oraz doradca Komendanta Głównego st.bryg. Ireneusz Królik.  Sędzią Głównym zawodów był Pan Maciej Kalinowski, a Komendantem Zawodów st. kpt. Paweł Stelmach.

Drużyny OSP rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach:

1. Działania zabezpieczające na lądzie - Budowa Wału Przeciwpowodziowego

2. Działania ratownicze na pomoście - Rzuty Ratownicze Kołem i Rzutką

3. Działania sprawnościowe na wodzie - Manewrowanie łodzią Wiosłową

IMG_8940.jpg

IMG_8941.jpg

IMG_8942.jpg

IMG_8929.jpg

IMG_8894.jpg

Podczas wszystkich konkurencji uczestnicy wykazali się niesamowitą sprawnością fizyczną, jednak w klasyfikacji generalnej, najlepiej przygotowaną drużyną, okazała się OSP Płońsk. Drugie miejsce zajęła OSP Brzuza, trzecie natomiast OSP Kuligów. Nasza jednostka uplasowała się na 12 miejscu w województwie.

2 sierpnia 2008 roku w Węgrowie odbyły się II Wojewódzkie Zawody Ratownictwa Wodnego i Przeciwpowodziowego Ochotniczych Straży Pożarnych woj. mazowieckiego. W zawodach wystartowało 12 załóg. Gościnnie wystartowała jedna załoga MDP.

ho-001.jpg

Zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach: „Działania zabezpieczające na lądzie i manewrowanie łodzią wiosłową na wodzie” i  „Działania ratownicze z pomostu i manewrowanie łodzią motorową”.

ho-009.jpg

ho-008.jpg

ho-010.jpg

Zawody sędziowali:

• st. bryg. Maciej Kalinowski – sędzia główny,
  • kpt. Jan Słomkowski – sędzia techniczny,
  • mł. kpt. Sławomir Połodziuk – sędzia pomocniczy.

thumbnail for Gdzie szukać ID thumbnail for Pali się

Liczniki internetowe